Co warto zobaczyć

Jantar - co warto zobaczyć w okolicy?

Jantar to niewielka miejscowość, ale nie bez powodu jest każdego lata celem wakacyjnych wojaży wielu turystów. Szerokie, piaszczyste plaże i bliskość Trójmiasta sprawiają, że w Jantarze odnajdą się zarówno osoby poszukujące wytchnienia od miejskiego zgiełku, jak i osoby lubiące sporadycznie zabawić na mieście. Ale plaże to nie wszystko i warto na miejscu ruszyć się nieco, aby odkryć urok nadmorskiego Jantaru.

Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze

jantar bursztyn

Nazwa miejscowości pochodzi od bursztynu, więc nie mogło tu zabraknąć wystawy poświęconej temu kruszcowi. Muzeum znajduje się w Szkole Podstawowej i można tam zobaczyć piękną ekspozycję wyrobów bursztynowych, a także zapoznać się z historią miejscowości. Dodatkową ciekawostką dla fanów historii będą stare mapy okolicy, ryciny oraz fotografie upamiętniające lokalne bursztynnictwo.

MINI ZOO w Jantarze

Mini Zoo w Jantarze to nie lada gratka dla maluchów, ale też rodzice będą mogli przyjemnie spędzić tam czas. Alpaki, kolorowe pawie, kangury i zebry to tylko niektóre z egzotycznych  zwierząt, jakie można tam obejrzeć. Prawdziwą frajdą na pewno jest możliwość nakarmienia marchewką osiołka lub kozy. Zoo należy do Centrum Rekreacji w Jantarze, gdzie można spokojnie bawić się cały dzień, bo atrakcji tam nie brakuje.

Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze

Centrum jest doskonałą alternatywą dla całodziennego plażowania, więc to kolejny argument przemawiający za tym, że warto przyjechać do Jantaru z rodziną. Warto wejść do Ptaszarni, poszaleć go-kartem, czy też zajrzeć do stadniny koni i mieć pamiątkowe zdjęcie w siodle. Rodzicom na pewno spodoba się małe SPA z ogrzewanymi basenami zewnętrznymi albo boisko do siatkówki dla aktywnych. Centrum się ciągle rozwija i każdego roku przybywa atrakcji.

Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej

Aby poczuć prawdziwy nadmorski klimat, trzeba koniecznie wybrać się na wycieczkę po Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej. Niezwykłość tego terenu docenią w szczególności pasjonaci fotografii, ponieważ zachwycające krajobrazy z piaszczystymi wydmami i klifami robią piorunujące wrażenie. Mierzeję porastają bory sosnowe, dzięki którym można poczuć obezwładniający zapach lasu. To prawdziwy raj dla poszukiwaczy ciszy i spokoju w pięknych okolicznościach przyrody.

Jeśli spędzacie w Jantarze swój urlop i trafi Wam się deszczowa pogoda, to warto ruszyć na czterech kółkach nieco dalej i odkryć uroki sąsiednich nadmorskich miasteczek. Zaledwie 5 km od Jantaru znajdziecie Muzeum Bursztynu “Bursztynowa Komnata” w Stegnie i tam uzupełnicie swoją wiedzę na temat wydobywania bursztynu. Nieco dalej, w Sztutowie, jest Muzeum Stutthof, które upamiętnia niemieckie zbrodnie wojenne w byłym obozie koncentracyjnym. Niedaleko Kątów Rybackich jest Rezerwat Kormoranów i Przystań Rybacka. Nie można zapominać, że nawet w deszczu można aktywnie spędzać czas, więc jeśli nie przeszkadza Wam niekorzystna aura, koniecznie wybierzcie się na rower. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10, który zachwyca widokami i infrastrukturą na wysokim poziomie.