JANTAR jest nadmorską, turystyczną miejscowością z przepiękną, szeroką, piaszczystą i dziewiczą plażą.

       Obfitość borów sosnowych oraz jod- dar prosto z morza współtworzą korzystny mikroklimat, a polskie morze po każdym sztormie wyrzuca tu piękne okazy bałtyckiego złota.

 

      Tradycją nadmorskiej gminy Stegna są organizowane co roku Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Impreza znakomicie wpisała się w kalendarz turystycznych perełek organizowanych na Mierzei Wiślanej, corocznie przyciąga do Jantaru wielotysięczną widownię. Koniecznie odwiedź Jantar w połowie lipca!!!

 

 

 

     "... okropny dzień na rybach jest lepszy niż wspaniały dzień w pracy ..."

Dla tych, którzy zasmakowali w wędkarstwie niewątpliwą atrakcją Jantaru jest staw rybny, gdzie miłośnicy wędkarstwa będą mogli w pięknym miejscu ciekawie spędzić czas na realizowaniu swoich pasji. W pobliskim stawie pełno jest karasi, linów, okoni i szczupaków. Prawdziwy raj dla wędkarzy.

 

 

       Z Jantara można wybrać się na przejażdżkę Żuławską Koleją Dojazdową- jest to jedna z najstarszych i najpiękniejszych kolei wąskotorowych w Polsce. Z okien wagonów można podziwiać wspaniałe krajobrazy Żuław. W ten sposób można odwiedzić takie pobliskie miejscowości jak Mikoszewo, Stegna, Sztutowo i Nowy Dwór Gdański. Działa sezonowo od maja do końca sierpnia.

 

       Położenie naszej miejscowości stwarza dogodne warunki dla turystyki fakultatywnej.

 

     Pod koniec lipca warto wybrać się  do Zamku Krzyżackiego, gdzie odbywać się będzie Oblężenie Malborka- impreza plenerowa historyczno-edukacyjna. Turyści w sposób lekki, łatwy i przyjemny mogą dotknąć żywej historii.

 Oblężenie trwa cztery dni, podczas których od rana do późnego wieczora można zobaczyć m.in. turnieje walk rycerskich, pokazy strzeleckie i łucznicze, oraz jarmark rzemiosł średniowiecznych, na których można dokonać niecodziennych zakupów. Bogata oferta miejscowych karczm zaprasza do skorzystania z suto zastawionych jadłem stołów, gdzie można zjeść zarówno pajdę chleba ze smalcem jak i bigos staropolski.

Oprócz zwiedzania Zamku Krzyżackiego warto uczestniczyć w tym wydarzeniu, podczas którego malborska twierdza zamienia się w tętniące życiem średniowieczne miasteczko. Zwieńczeniem obchodów dni Malborka jest nocy pokaz sztucznych ogni.

 

        Zlokalizowany w sercu Starego Miasta Gdańska Jarmark św. Dominika współczesną formułą nawiązuje do średniowiecznych tradycji czyli handlowaniem i dobrą zabawą, Jest to jedna z największych w Polsce jaki i Europie plenerowa impreza handlowo-rozrywkowa. Codziennie przez trzy tygodnie, na kilku scenach realizowany będzie wielogodzinny, różnorodny program rozrywkowy- koncerty, pokazy sztucznych ogni, kostiumowe spektakle, parady, festiwale i konkursy towarzyszący części handlowej. W tym roku Jarmark św. Dominika odbędzie się w dniach 25.07-16.08 .

 

       Wielka przygoda na morzu!

       Niezapomniane przeżycie gwarantuje Żegluga Gdańska, która jest organizatorem przejażdżek statkiem po Zalewie Wiślanym. W Krynicy Morskiej znajduje się port żeglugi pasażerskiej skąd można dotrzeć statkiem lub wodolotem do Fromborka albo Elbląga.

 

          Na terenie Jantaru znajdują się: Muzeum Bursztynnictwa, Wypożyczalnia Gokartów, Mini ZOO, Pasieka U Strusi, Szkoła Jazdy Konnej- Buffalo Bill.

 

O nas

Oferta

Galeria

Atrakcje

Dojazd

Cennik

Kontakt